top of page

ВЛАСНІ ​ПРОЄКТИ ТА УЧАСТЬ В ПРОЄКТАХ ПАРТНЕРІВ

  • В межах договору про співробітництво в науково-методичній та навчальній роботі між Університетом прикладних наук Магдебург-Стендаль, Німеччина та ЗНУ вели спільну діяльність за напрямками музикальної терапії та лікувальної педагогіки. Робота тривала з 2002 до 2004 року, і як результат цієї діяльності став інтернаціональний навчально-дослідний проєкт «Вчимося та працюємо разом». Головна мета проєкт – розробка та впровадження корекційно-педагогічних технологій щодо ранньої реабілітації дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

  • Протягом 1998-2002 років Український фонд «Благополуччя дітей» (нова назва Християнського дитячого фонду) здійснював проєкт «Соціальна освіта в Україні», спрямований на підготовку соціальних педагогів, соціальних працівників у вищих навчальних закладах шляхом створення відповідного науково-методичного забезпечення для їхнього навчання, а також підвищення професійного рівня практиків соціальної сфери, які не мали базової соціально-педагогічної освіти. Результати і досвід, набуті працівниками і партнерами Українського фонду «Благополуччя дітей» під час реалізації цього проєкт, дали змогу розпочати з липня 2003 року за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва новий його етап під назвою «Покращення якості соціальних послуг дітям та сім’ям в громаді», метою якого стало удосконалення професійного рівня фахівців, запровадження інновацій соціальної роботи з дітьми та молоддю.

  • На підставі договору про співробітництво з факультетом спеціальної педагогіки Магдебурзького університету професори  Вольфганг Бльомерс, Фритц-Гельмут Виш, Ганс-Дитер Даммеринг (Університет прикладних наук Магдебург-Стендаль, Німеччина) читали лекції з проблем соціально-педагогічної підтримки дітей з особливостями психофізичного розвитку. Разом з фахівцями – музичними терапевтами з Німеччини (Томас Вош) розроблено програму спеціалізації «Музична терапія».

  • Згідно з договором про співробітництво між ЗНУ, Запорізькою обласною громадською організацією «Флоренс» та Дитячим інтегративним комплексом «Kinderförderverk Magdeburg e.V.» (Германія) на базі навчальної лабораторії соціальної педагогіки та психології проводяться консультації сімей, в яких виховуються діти з особливими потребами віком від двох до семи років, які направляються ЗОГО «Флоренс»;

  • Робота з іноземними спеціалістами. Лекція професора Томаса Воша «Застосування музичної терапії в Неонатології, психотерапії та для людей з особливими потребами» 27 вересня 2011 р.

  • Розробляються науково-методичі та психолого-педагогічні рекомендацій для осіб, які відвідують навчальну лабораторію соціальної педагогіки та психології;

  • Проведена зустріч студентів факультету СПП з фахівцями офтальмологічної клініки «Візус» в рамках міської програми «Запобігання інвалідності та сліпоти від очних хвороб на 2012-2016 роки». 12 грудня 2012 р. разом з Запорізьким обласним благодійним фондом «Світлозір» відбулася зустріч з ведучими  фахівцями клініки, в рамках якої студентам була надана інформація, яка дозволяє покращити рівень їхньої поінформованості щодо ранньої діагностики очних хвороб та надання допомоги людям, які страждають на очні хвороби. Було оголошено про початок фотоконкурсу «Яким бачать світ люди з проблемами зору та як реагує світ на людей з обмеженим зором».

  • Студенти залучаються до волонтерської діяльності, наприклад студенти кафедри разом із завідувачем навчальною лабораторією СПП Наталією Мамай кожного року беруть участь у відкритому дитячо-юнацькому фестивалі-майстерні авторської пісні «Сонячний зайчик». Фестиваль відбувається на базі міського Палацу дитячої та юнацької творчості. «Сонячний зайчик» – це розвиток дитячої та юнацької поетичної та композиторської творчості, виконавської майстерності та артистизму, це обмін досвідом і навчання, дружні взаємини між колективами й учасниками з різних куточків України.

bottom of page