Успішно відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція
- Кафедра СоцПедСпецОсвЗНУ
- 15 груд. 2021 р.
- Читати 2 хв
На факультеті СПП вперше відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Спеціальна освіта та соціальна інклюзія: виклики ХХІ століття»
Двадцять п’ятого листопада кафедра соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провела І Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Спеціальна освіта та соціальна інклюзія: виклики ХХІ століття», яка стала знаковою подією в житті кафедри та приурочена до тридцятирічного ювілею факультету соціальної педагогіки та психології.
Перший захід такого масштабу в рамках спеціальності 016 «Спеціальна освіта» привернув увагу науковців і практиків зі всієї України та зібрав близько двохсот учасників із різних куточків країни. Ніжин, Луцьк, Луганськ, Херсон, Дніпро, Старобільськ, Бердянськ, Тернопіль, Кривий Ріг, Черкаси, Київ, Запоріжжя – ось далеко не поний перелік міст, представники яких зібрались для обговорення важливих питань освіти, інклюзії, корекційної педагогіки, соціальної педагогіки, психології, соціального захисту, тощо. Особливу увагу приділили логопедії – як перспективному напрямку розвитку кафедри.
Одним з основних завдань конференції став пошук шляхів поєднання та точок перетину важливих складових – науки і практики, які мають завжди рухатися разом для розвитку будь якої галузі.
Партнерами заходу виступили Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Донбаський державний педагогічний університет, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, а також громадська організація, що об’єднує професіоналів практиків та науковців у галузі спеціальної освіти, – Українська асоціація корекційних педагогів.
Чудові спікери своїми виступами спонукали учасників до активних обговорень кожного питання. Серед доповідачів були докторка педагогічних наук, професорка, проректорка з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Світлана Миронова; докторка психологічних наук, професорка кафедри логопедії та логопсихології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Ірина Мартиненко, доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету, заслужений працівник освіти України Євгеній Клопота; президентка Асоціації практикуючих логопедів України Світлана Гузенко. А також – докторка педагогічних наук, старша наукова співробітниця, головна наукова співробітниця відділу інновацій і стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки НАПН України Тетяна Алєксєєнко; кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету, директорка Запорізької обласної громадської організації «Центр Флоренс» Людмила Романенкова та кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету гарант освітньої програми «Логопедія» Тетяна Соловйова,
Робота секцій конференції продовжилася в післяобідній час та викликала неабиякий інтерес освітян, корекційних педагогів, логопедів, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів та представників громадських організацій. Розглядались питання стратегії реалізації завдань інклюзивної освіти; партнерських принципів роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти; інноваційних технологій в корекції мовлення дітей з різними порушеннями; сурдопедагогіки та використання ассистивних засобів у структурі реабілітаційного процесу з дітьми; логопедичної корекції заїкання та багато інших.
Представники факультету соціальної педагогіки та психології щиро подякували своїм партнерам, спікерам, всім учасникам конференції за небайдужість до таких важливих освітянських та соціальних питань, і за плідну роботу й активність під час заходу. Вони висловили сподівання, що ця конференція стане доброю традицією Запорізького національного університету.
О

кремо вони висловили подяку проректору з науково-педагогічної роботи Юрію Каганову за безпосередню допомогу в організації конференції, а також Владиславу Ракші за технічну підтримку під час заходу.
Comentários